Úvod > Termokamery FLIR > Bezpečnostní termokamery

Stacionární termokamery vhodné pro bezpečnostní aplikaci


Termokamera detekuje narušení prostoru i v úplné tmě

Bezpečnostní termokamery FLIR jsou s výhodou používány k ostraze objektů nejen ve špatném počasí, jako je prudký déšť, sníh nebo mlha, ale také v naprosté tmě nebo v oslňujícím slunci. Tyto bezpečnostní termokamery poskytují vysoce kvalitní a kontrastní obraz v jakýchkoliv denních či nočních podmínkách. Použité VOx senzory jsou natolik kvalitní a odolné, že je nepoškodí ani přímý pohled do Slunce.

Pohled bezpečnostní termokamery.
Bezpečnostní termokamera vidí nejen v absolutní tmě, ale také částečně i skrze porost. Termokamera je také schopna vidět částečně skrze kouř, dým a mlhu.

Stacionární termokamery vhodné pro bezpečnostní aplikaci


Automatická detekce narušení prostoru

Kromě zcela základních (dohledových) modelů jsou všechny kamery vybaveny funkcí automatické obrazové detekce (on-board analýza), tj. rozpoznání člověka, motorového vozidla a dalších hrozeb. Řada termokamer FLIR navíc nabízí radiometrický výstup a poskytuje tak informace o teplotě v obraze. Jsou proto vhodné i pro použití v aplikacích jako je požární bezpečnost, monitoring prostředí s rizikem zahoření a monitoringu teploty sledovaných předmětů. Speciální funkce Digital Detail Enhancement (DDE) zvyšuje kontrast snímaného obrazu.

Automatická detekce narušení prostoru

Termokamera vidí člověka až na 5km

Termokamery FLIR určené pro ostrahu jsou nabízeny v několika variantách rozlišení: od základních 80x60px na kontrolu malých zorných polí a krátké vzdálenosti, až po rozlišení 640 x 480 pixelů pro kontrolu rozlehlých perimetrů a detekci narušitele na velmi velké vzdálenosti. Ke kamerám je nabízeno množství výměnných objektivů s ohniskovými vzdálenostmi 9 – 100 mm a zorným úhlem 48° až 4,6°, které umožňují přizpůsobení systému sledované scéně – snadnou detekci osob a motorových vozidel na kratší i delší vzdálenosti.

 

Pokročilé řady bezpečnostních termokamer navíc nabízejí kombinaci několika senzorů. Nejběžnější kombinací je termokamera se spektrálním rozsahem od 3 do 5 μm a digitální kamera pracující ve viditelném spektru. Termovizní kamera nabízí kontinuální optický zoom až 14x. Díky kombinaci s chlazeným detektorem kamera dohlédne 2x dále v porovnání s nechlazenými senzory. Lidskou postavu je možné takovou termokamerou detekovat na vzdálenost až neuvěřitelných 4-5km. Pro kontrolu sledované scény je možné využít kameru pro viditelné spektrum, která má kontinuální optický zoom až 36x. Kamerový systém svou konstrukcí umožňuje uživateli plynulé otáčení kamer o 360° (do stran +90° až -90°), což výrazně rozšiřuje kontrolovanou oblast.

Snadná konfigurace alarmů

Bezpečnostní termokamery FLIR je možné konfigurovat prostřednictvím webového prohlížeče, mobilní aplikace nebo FLIR Sensors Manageru a lze je tak snadno napojit do stávající sítě bezpečnostních kamer. Kamery poskytují analogový výstup (PAL/NTSC) a signál Video over Ethernet (dva nezávislé kanály H.264, MPEG-4 & M-JPEG).

 

Pokud máte jakékoliv otázky ohledně bezpečnostních kamer, váháte, jaký typ termokamery bude pro zabezpečení Vašeho objektu či perimetru nejvhodnější, neváhejte nás prosím kontaktovat.