Úvod > Termokamery FLIR > Termokamery pro průmyslové aplikace

Termokamery vhodné pro průmyslové aplikace


Bezdotykové měření teploty v průmyslu umožňuje stanovit povrchovou teplotu předmětů z bezpečné vzdálenosti, v pohybu (procesu) a to bez jejich ovlivnění. Teplota je pak důležitou diagnostickou informací o jejich technickém či provozním stavu.
Termokamery pro průmysl jsou univerzální ruční přístroje s velmi dobrou přesností měření, velmi dobrou teplotní citlivostí a dle typu s teplotním rozsahem až do 2000° C. Jednotlivé nabízené typy se liší především rozlišením optického senzoru (od 160×120 px až 1024×768), teplotním rozsahem, teplotní citlivostí (NETD do 100 mK do 20 mK), ale i celou řadou další parametrů a funkcí (výměnné objektivy, obrazová frekvence, možnost záznamu radiometrického videa apod.).

Termokamery z této kategorie mají vždy zabudovanou RGB kameru a spolu s termogramem (termovizním snímkem, snímkem z termokamery) pořizují také klasickou fotografii. To je důležité nejen pro využití obrazových funkcí jako MSX, ale také pro rychlou a spolehlivou identifikaci měřeného objektu.
Vzhledem k většímu množství modelů nás prosím kontaktujte pro bezplatnou konzultaci při zvažování termokamery pro tuto aplikaci.
K problematice pravidelně pořádáme zdarma školení v rámci nabídky kurzů Centra termografie.